Skip to Main Content

Profil natjecatelja

Korina Sviben

klavir / rođ. 2005. g / Solisti 5. (rođeni 2003. i mlađi)

GŠ Zlatka Grgoševića, Sesvete, ZAGREB, Hrvatska

Mentor: ANDREJA SEMEŠ MODRIĆ,


Program

1. krug

Johann Sebastian Bach: Allemande i Gavotte I. u g-molu iz engleske suite u g-molu, BWV 808 (2:40)
Frederic Chopin: Polonaises u cis-molu, op. 26, br. 1 (6:00)

2. krug

Ludwig van Beethoven: Sonata u c-molu, 1. stavak, op. 10, br. 1, Allegro molto con brio (3:40)
Dora Pejačević: Koncertni valcer u B-duru, op. 21 (5:50)

3. krug

Sergei Rachmaninoff: Etude – Tableaux, op. 33, br. 4 u d-molu (3:34)

Životopis natjecatelja

Ime mi je Korina Sviben, rođena sam 14.07.2005. godine u Zagrebu kao najmlađa od nas tri sestre. Vesela sam, vedra, uvijek pozitivna, društvena i vrlo komunikativna. Volim javne nastupe, druženja, putovanja i nova poznanstva.
Klavir sviram od svoje 7. godine života, kad sam i započela svoje glazbeno obrazovanje i kasnije u srednjoj nastavila u GŠ Zlatka Grgoševića u klasi prof. Andreje Semeš Modrić. Ova godina je deveta godina mog sviranja, ali i treća godina solo pjevanja. I glazbenu i redovnu osnovnu školu završila sam istovremeno, obzirom da sam se u prvi razred redovne osnovne upisala godinu dana ranije, s nepunih 6 godina, te ponovno akcelerirala iz drugog u četvrti razred.
Kako je glazba oduvijek bila moj prvi izbor, svoje sam srednjoškolsko obrazovanje nastavila primarno u tom smjeru, s tim da sam klavir dodatno obogatila solo pjevanjem (koloraturni sopran) za koje se obrazujem od prvog razreda srednje škole te stranim jezicima (njemački, talijanski, engleski). Jednog dana, nadam se biti uspješna i visoko obrazovana glazbenica – pijanistica i solo pjevačica, a i gluma je nešto što bih voljela dodati glazbi, čime sam se, također, izvanškolski bavila.

Ocjene

KrugSudacOcjenaNapomena
1Krešimir Seletković82Kod J. S. Bacha bih preporučio iščitavanje svake dionice posebno i oslonac na harmoniju čime će se ustanoviti plastičnost između dionica i reducirati potreba za korištenjem pedala. Također, završeci fraza ne moraju nužno biti nagli nego mogu biti slobodniji. Kod Chopina preporučujem više rada na bojama i dinamičkim razlikama koje su utemeljene na notnom tekstu. Također, iščitavanje harmonijskih odnosa može bitno pridonijeti razumijevanju notnog teksta.
1Ljubiša Jovanović80Divno je i hrabro svirati Baha! Jedna od osnovnih komponenti je neprikosnoveni RITAM, misli više na to. Klavir traži veću kontrolu i moć nad instrumentom.
1Branko Mihanović65Previše predala u Bachu, žuri u Gavotti Nedostaje ritma i karaktera u Chopinu
1Mladen Đorđević88Korektno, malo nedoradjeno.
1Mario Šincek91
1Diana Grubišić Ćiković79Bach je počeo lijepo, jasno, ali se nažalost ubrzo izgubila jasnoća glasova U Chopinu je nedostajao karakter poloneze
1Tomislav Vukšić87
1Ida Gamulin77Previse pedalizacije u Allemande..nije stilski. Kod Gavotte zadrzi stalan puls bez mijenjanja tempa. Chopin sigurnije memorijski i vise karaktera Poloneze. Cisci zavrsetci pasaza u desnoj ruci.
1Boris Lenko72mozda bi bio Bach bolji bez pedala.
1Miljenka Grđan92Lijepo. Treba disati s instrumentom, stopiti se,unijeti dušu u skladbu koju svirate. Više lijepih fraziranja. F. Chopin : Polonaises je bila bolja izvedena skladba.
1Orest Shourgot87
1Krešimir Lazar79